Działanie w sytuacji katastrofy w ruchu lądowym - warsztaty KSP w UTH

W dniu 6 grudnia 2022 Kampus Jutrzenki Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie gościł Laboratorium Kryminalistyczne oraz Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Stołecznej Policji na akcji specjalnej. W murach UTH odbyły się warsztaty doskonalenia umiejętności funkcjonariuszy dochodzeniowo-śledczych i techników kryminalistyki w zakresie zabezpieczenia miejsc przestępstw i identyfikacji ciał ofiar opartych na procedurze DVI (Disaster Victims Identyfication).

Działanie w sytuacji katastrofy w ruchu lądowym – to tematyka zdarzenia, którego symulację przeprowadzono na terenie UTH w Warszawie.

Eksperci z ramienia służb oraz instytucji, którzy wzięli udział w wydarzeniu jako obserwatorzy:

• Policja,
  • Żandarmeria Wojskowa,
  • Państwowa Straż Pożarna,
  • reprezentanci Prokuratury,
  • biegli sądowi,
  • personel medyczny,
  • przedstawiciele Instytucji i Uczelni.

W wydarzeniu wzięła udział grupa studentów Uczelni Techniczno-Handlowej, która wystąpiła w roli uczestników zdarzenia. Gratulujemy odwagi i zaangażowania.

Dziękujemy Komendzie Stołecznej Policji, że tak ważne warsztaty mogły odbyć się w naszej Uczelni.

Relacja wideo przygotowana przez Komendę Stołeczną Policji

Żródło: YouTube Komendy Stołecznej Policji