Przejdź do treści

Dr Justyna Żylińska objęła funkcję Rektora UTH

dr Justyna Żylińska

Z wielką radością informujemy, że funkcję Rektora Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej z dniem 1 października 2021 objęła dr Justyna Żylińska.

Drodzy Studenci,

Wiktor Hugo powiedział, że „Nic nie tworzy przyszłości tak jak marzenia”. Marzenia – nawet te, które mogą się wydawać nierealne do spełnienia, mają w sobie moc sprawczą. Marząc, przekraczamy swoje ograniczenia, wykazujemy się kreatywnością. W Uczelni podejmujemy działania zmierzające do tego, żeby dać Państwu instrumenty, które pozwolą je realizować. Stwarzamy warunki do zdobycia wiedzy, umiejętności i kompetencji, co niejako stanowi budulec rozwijający kreatywność, ale również poczucie pewności siebie i motywację do działania, a w konsekwencji do realizacji marzeń.

Jednocześnie dążymy do tego by stworzyć Państwu przestrzeń, w której priorytetem są tradycyjne wartości. Drodzy Studenci, Uczelnia posiada wieloletnią tradycję - została bowiem utworzona na mocy decyzji Ministra Edukacji Narodowej z 28 maja 1992 r. Jest Uczelnią wskroś nowoczesną, ale niezmiennie w naszej społeczności akademickiej wyznajemy wartości, wyrażające się przede wszystkim w poszanowaniu drugiego człowieka, otwartości na jego przekonania i poglądy oraz w tolerancji. W takim duchu prowadzimy dyskusję, a we wzajemnych relacjach przyjmujemy postawę: akceptacji i rozumienia empatycznego.

Drodzy Studenci, w nowym roku akademickim życzę więc Wam spełnienia marzeń, tego, żeby studiowanie było dla Was intelektualną przygodą, czasem nawiązania wspaniałych relacji, przyjaźni, które przetrwają lata. Żebyście czuli, że Uczelnia to Wasze miejsce!

Wszystkiego dobrego!

dr Justyna Żylińska
Rektor

Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów!

Wróć