Dr inż. Tomasz Wierzbicki nowym Dziekanem Wydziału Inżynieryjnego

Miło nam poinformować, że z dniem 1 października 2021 nowym Dziekanem Wydziału Inżynieryjnego Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej został dr inż. Tomasz Wierzbicki.

Szanowne Studentki i Studenci Wydziału Inżynieryjnego,

W tym roku akademickim przejąłem łańcuch dziekański od p. dr. inż. Leonarda Milewskiego wraz odpowiedzialnością za nasz Wydział. Przez ostatnie lata Wydział z ubogiego krewnego Wydziału Zarządzania zmienił się w prężną jednostkę akademicką o nieprawdopodobnej dynamice wzrostu. Wzrosła liczba wykładowców, studentów oraz przedmiotów wykładanych na Wydziale. Dość powiedzieć, że do tradycyjnych kierunków takich jak Budownictwo, Transport, Informatyka czy Architektura Wnętrz doszły nam tak niespotykane specjalności jak pilotowanie dronów czy obsługa lotnisk. Nad tym wszystkim będziemy zapanowywali wspólnie z zespołem Prodziekanów, powołanych dla każdego z kierunków. Z racji wykonywanego zawodu oraz związanych z tym wieloletnich doświadczeń, najbliższe będzie mi Budownictwo, a w szczególności specjalność Budowa i eksploatacja dróg. Po studiach, służbie wojskowej w jednostkach saperskich oraz praktyce na budowach w Polsce i Wielkiej Brytanii rozpocząłem pracę w Instytucie Badawczym Dróg i Mostów w Warszawie, który jest partnerem merytorycznym naszej Uczelni. Z czasem zdecydowałem się przekazywać soją wiedzę i doświadczenie młodym adeptom budownictwa, a jedną z takich możliwości dawała Uczelnia Techniczno-Handlowa. Jako, że dewizą naszej Uczelni jest łączenie teorii z praktyką, staram się łączyć obowiązki rzeczoznawcy Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa z pracą akademicką.

dr inż. Tomasz Wierzbicki
Dziekan Wydziału Inżynieryjnego

Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów!