Dr inż. Grzegorz Słowiński objął funkcję Prodziekana ds. kierunku Informatyka

Z wielką przyjemnością informujemy, że od Roku Akademickiego 2021/2022 Prodziekanem ds. kierunku Informatyka na Wydziale Inżynieryjnym w Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej został dr inż. Grzegorz Słowiński.

Drodzy Studenci,

Niezmiernie się cieszę, że w tym roku akademickim powierzono mi stanowisko prodziekana Wydziału Inżynieryjnego ds. Informatyki. Zapewne wielu z Państwa mnie już poznało na zajęciach, ponieważ od jakiegoś czasu staram się wprowadzić studentów naszej Uczelni w świat techniki cyfrowej i mikrokontrolerów na zajęciach z użyciem platformy Arduino, której używam z powodzeniem w edukacji młodych informatyków od 5 lat. Swoje doświadczenie zdobywałem na Politechnice Warszawskiej, Newcastle University w Wielkiej Brytanii i Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Dodatkowo od 2009 roku jestem aktywnym przedsiębiorcą, co pozwala mi łączyć doświadczenie akademickie z realną praktyką i problemami programistów pracujących dla klientów biznesowych. Muszę się przyznać, że programowanie to moja pasja, a programować potrafię w asemblerze, C, Javie i Pythonie. Co do moich zainteresowań naukowych, to na pierwszym miejscu wskazałbym uczenie maszynowe w języku Python. Po pracy pasjami lubię czytać, choć nie zawsze muszą to być książki na temat informatyki. W czasie wolnym lubię wycieczki krajoznawcze, często na urlopie powracam w Pieniny. Od czasu do czasu żegluję. Od dziecka lubię koty.

dr inż. Grzegorz Słowiński
Prodziekan ds. kierunku Informatyka
Wydział Inżynieryjny

Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów!