Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Budownictwo, architektura i technika. Relacja z konferencji UTH

10 maja 2024 r., w Wydziale Inżynieryjnym Uczelni Techniczno-Handlowej, odbyła się I Konferencja Naukowa Budownictwa, Architektury i Techniki. Wydarzenie otworzyli Rektor UTH, dr Justyna Żylińska oraz dr inż. Stanisław Tkaczyk, Dziekan Wydziału Inżynieryjnego. Słowa do zebranych gości skierowali również dr adw. Mariusz Filipek – pełnomocnik Deregulacji i Dialogu Gospodarczego Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Pani Grażyna Furmańczyk-Ziemińska – redaktor naczelna „Przeglądu Budowlanego”.

Następnie rozpoczął się pierwszy panel dyskusyjny dotyczący nowych rozwiązań i trendów wykorzystywanych w architekturze i projektowaniu urbanistycznym. Prelegentami byli m.in. przedstawiciele Politechniki Warszawskiej, Politechniki Białostockiej oraz firmy RIDI Polska.

Po krótkiej przerwie i czasie na networking, uczestnicy zebrali się, aby wziąć udział w drugim panelu, który poruszał zagadnienia i problemy  budownictwa w kontekście wyzwań współczesnych zasad projektowania, energooszczędności, technik realizacyjnych oraz bezpieczeństwa. Jego moderatorem był dr inż. Stanisław Tkaczyk. Wśród tematów znalazły się np. „Doświadczenie przy budowie nawierzchni betonowej portu lotniczego Radom” (mgr inż. Przemysław Pudlik z Cement Ożarów S.A.) czy „Wpływ ścian zewnętrznych na redukcję śladu węglowego w budynkach energooszczędnych”(dr inż. arch. Łukasz Mazur z UTH w Warszawie).

Prelegenci ostatniego panelu dyskusyjnego zaprezentowanego podczas Konferencji poddali analizie m.in. zagadnienia związane z budownictwem i cyfryzacją, a także innymi problemami technicznymi, ekologicznymi i normalizacyjnymi współczesnej gospodarki. Uczestnicy wysłuchali m.in. wystąpienia Pana Jacka Żarnowskiego z JZM Domki na temat modułowego szkieletowego budownictwa w praktyce” oraz dr inż. Pauliny Kostrzewy-Demczuk, która opowiadała o wydajność pracowników budowlanych w zmiennych warunkach realizacyjnych.

Poza częścią prelekcyjną, goście Konferencji mieli również okazję poznać bliżej naszych Partnerów – ich produkty i usługi, a także wymienić się wiedzą i doświadczeniem podczas rozmów w kuluarach.

Dziękujemy za udział i do zobaczenia podczas kolejnych edycji!

Za pomoc i zaangażowanie w organizację wydarzenia skierowanego do pracowników badawczych, badawczo-dydaktycznych, studentów, a także praktyków, szczególne podziękowania kierujemy do naszych Partnerów: Akademia Development, Asbud Group, Aurec Home, Builder Polska, Cement Ożarów, JZM DOMKI - Fabryka Domków Mobilnych, Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, Miesięcznik "Przegląd Budowlany", RECTOR, RIDI Polska, ROBYG.

Patronat

Wróć