19. edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu - nabór trwa

Liga Odpowiedzialnego Biznesu to pierwszy w Polsce bezpłatny program edukacyjny z zakresu odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju przeznaczony dla studentek i studentów z całego kraju. Udział w półrocznym programie mogą wziąć osoby studiujące dowolny kierunek. Organizatorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a partnerem strategicznym Bank BNP Paribas.

Celem programu jest budowanie nowych kadr menedżerskich oraz popularyzacja wiedzy w zakresie ESG, CSR i zrównoważonego rozwoju oraz łączenie biznesu z młodymi ludźmi wchodzącymi na rynek pracy.

– Przy coraz większej popularności tematyki odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju – również w propozycjach uczelni wyższych – nasz program wciąż pozostaje unikatowy ze względu na możliwości łączenia osób wchodzących na rynek pracy z przedstawicielami i przedstawicielkami biznesu. Osoby uczestniczące w programie mają bezpośredni kontakt z firmami zaawansowanymi w rozwijaniu obszarów związanych z CSR. Oprócz edukacji kładziemy duży nacisk również na networking – mówi Marzena Strzelczak, prezeska i dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Edukacja w obszarach ESG

Strategicznym Partnerem tegorocznej edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu jest Bank BNP Paribas, uznawany za jednego z liderów zrównoważonego rozwoju na polskim rynku.  Jego ekspertki i eksperci podzielą się z uczestnikami programu swoją wiedzą i doświadczeniem. W siedzibie banku w Warszawie odbędzie się uroczysta inauguracja, integracja oraz zamknięcie 19. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Program Ambasadorów i Ambasadorek CSR odbędzie się w roku akademickim 2022/2023 i obejmie sześć zjazdów edukacyjnych: trzy w formie stacjonarnej i trzy w formie on-line. Część merytoryczna programu edukacyjnego obejmie trzy zjazdy on-line poświęcone następującym ścieżkom tematycznym: E (z ang. environmental – środowisko), S (z ang. social – społeczeństwo), G (z ang. governance – ład korporacyjny). Program jest realizowany we współpracy z partnerami strategicznymi Forum Odpowiedzialnego Biznesu, którzy opiekują się ścieżkami edukacyjnymi.

– W Banku BNP Paribas wierzymy, że wspólne, międzysektorowe działania mają szansę przybliżyć nas do osiągnięcia celu, jakim jest zbudowanie etycznej i zrównoważonej gospodarki. Reprezentując bank, będący jednym z liderów zrównoważonego rozwoju, chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem, zarówno z naszymi klientami czy partnerami, jak i osobami, które wchodząc na rynek pracy, wybierają „zawody z pozytywnym wpływem”. Cieszymy się, że kolejny raz wspieramy Ligę Odpowiedzialnego Biznesu, rozszerzając naszą współpracę i przyjmując rolę Partnera Strategicznego 19. edycji programu. Głęboko wierzę, że to program, który przyczyni się do kształtowania kolejnego pokolenia liderów pozytywnej zmiany w biznesie – mówi Agnieszka Michalik-Stankowska, Liderka Sekcji Strategii i Partnerstw ESG w Banku BNP Paribas, Alumnka 13. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu.

Dla kogo jest Liga Odpowiedzialnego Biznesu?

Program skierowany jest do studentek i studentów wszystkich kierunków, z całego kraju. Nie jest wymagana szeroka wiedza ani doświadczenie w obszarze odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju, a jedynie zainteresowanie tą tematyką i chęć związania z nią swojej przyszłości zawodowej.

Udział w programie nie wiąże się z żadnymi opłatami. Osobom spoza Warszawy organizatorzy dofinansowują koszty dojazdu i zapewniają nocleg oraz wyżywienie.

Liga Odpowiedzialnego Biznesu… i co dalej?

Absolwentki i absolwenci Ligi Odpowiedzialnego Biznesu otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w programie edukacyjnym. Już podczas trwania programu, a także po jego zakończeniu mają szansę nawiązać kontakty z osobami z branży: przedstawicielami i przedstawicielkami firm aktywnych w obszarze odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Mogą zaangażować się w działania i wydarzenia organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Udział w programie to również szansa na odbycie stażu organizowanego przez partnerów strategicznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

REKRUTACJA

Aby wziąć udział w rekrutacji do 19. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, należy:

1. przygotować aktualne CV;
  2. przygotować 4-slajdową prezentacjęopisującą największy sukces (zawodowy, studencki, prywatny lub z obszaru wolontariatu);
  3. wypełnić formularz rekrutacyjny on-linei dołączyć przygotowane pliki.

Więcej informacji: www.odpowiedzialnybiznes.pl/LOB/edycja-2022-2023/