Zanim dziecko nauczy się chodzić dowiaduje się, że ma nogi.

Dobrze zbudowany biznes zaczyna się od solidnego fundamentu. Sprawne poruszanie się po świecie podatków, przepisów prawnych i finansów daje istotną przewagę w świecie biznesu, stanowiąc statystyczne ABC przedsiębiorcy i taki właśnie fundament. Co to znaczy? Ulgi podatkowe, ocena ryzyka finansowego, zachowanie płynności czy świadomość możliwości prawnych pozwala na uniknięcie problemów, oraz wykorzystanie sprzyjających aspektów infrastruktury gospodarczej na własną korzyść. Możemy to porównać do posiadania instrukcji do gry. W dzisiejszych czasach każdy zabieg mogący poprawić kondycje firmy brany jest pod uwagę.

Jeśli chcesz:

• Posiadać wiedzę z zakresu ekonomicznych, prawnych i społecznych podstaw zakładania przedsiębiorstwa,
  • Potrafić zarządzać małym, średnim i dużym przedsiębiorstwem,
  • Umieć przeprowadzać analizę oraz ocenę sytuacji finansowej małych, średnich i dużych podmiotów gospodarczych,
  • Rozumieć istotę strategii i polityki finansowo-podatkowej prowadzonej przez przedsiębiorstwa,
  • Być przedsiębiorcą świadomym swoich możliwości w ramach systemu gospodarczego.

Jeśli powyższe pokrywa się z Twoimi oczekiwaniami serdecznie zapraszamy Cię na Studia I stopnia na specjalność Zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie. Studia realizowane są na Wydziale Zarządzania i Logistyki na kierunku Finanse i rachunkowość.

Swoje umiejętności będziesz mógł wykorzystać:

• świadomie, prowadząc własną działalność gospodarczą w oparciu o podłoże prawno-finansowe,
  • zajmując stanowiska zarządzające/managerskie.

Co nas wyróżnia?

Studia prowadzone są przez wykładowców cenionych w świecie nauki. Studenci spotykają się również z praktykami biznesu i konkretnymi przykładami z bieżącego życia gospodarczego.

Pamiętaj: Kompetencje w zarządzaniu przedsiębiorstwem, wpływają na poczucie niezależności i pewności siebie przy prowadzeniu własnej działalności.

Agnieszka Bliszczak

rekrutacja@uth.edu.pl