Przejdź do treści
Zapisz się na Indywidualne Dni Otwarte UTH
Tytuł, który uzyskasz: licencjat na kierunku Finanse i rachunkowość
Typ studiów i czas trwania: stacjonarne (6 semestrów) i niestacjonarne (6 semestrów)

Studia licencjackie na specjalności Zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie

Podstawą dobrego zarządzania są właściwe wybory. Postaw na specjalność Zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie i zyskaj pewność, że obrana strategia edukacyjna przyniesie długofalowy zysk.

Zarządzanie i finanse to bardzo szeroka dziedzina wiedzy szczególnie ważna w obszarach działalności przedsiębiorstw i instytucji finansowych. Pełni znaczącą funkcję zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym.

Jeżeli podejmowanie decyzji to Twój konik i lubisz brać sprawy w swoje ręce, masz świetne podstawy do nauki i uzyskania dyplomu licencjata na specjalności Zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie. Studia na UTH w Warszawie oferują Ci wszechstronną wiedzę z zakresu zarządzania w przedsiębiorstwach. Dają możliwość udziału w kształtowaniu przyszłych strategii finansowych, a także umiejętność rozwiązywania złożonych problemów operacyjnych w tej dziedzinie. Stwórz najlepszy plan inwestycyjny dla siebie i wkrocz do elitarnego grona poszukiwanych ekspertów finansowych.

Przekalkuluj swoje perspektywy zawodowe

Wpisz swoje zainteresowania i sprawdź, kim możesz zostać po studiach na specjalności: Zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie.


Myślę o Twojej karierze... Daj mi kilka sekund

Czego nauczysz się wybierając specjalność Zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie?

Program studiów na specjalności zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie łączy treści z zakresu zarządzania z elementami finansów i ekonomii. Obejmuje także ważne aspekty prawa podatkowego, a w szczególności skutki, jakie wywiera ono na przedsiębiorstwa i instytucje finansowe. W trakcie studiów poznasz wszystkie te zagadnienia, a także zdobędziesz podstawy wiedzy biznesowej i branżowe know-how ze świata finansów.

Zajęcia na UTH prowadzone są przez wykładowców cenionych w świecie nauki, którzy mają wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu finansami. Dzięki aktywnej współpracy z firmami oferującymi praktyki i staże będziesz mieć doskonałą okazję, żeby zajrzeć za kulisy funkcjonowania firm finansowych. Praktycy biznesu chętnie dzielą się konkretnymi przykładami z bieżącego życia gospodarczego, dzięki czemu zobaczysz, jak wiedza zdobyta na studiach bezpośrednio przekłada się na pracę zawodową. Ponadto na zajęciach spotkasz również doświadczonych praktyków, którzy w praktyce pokażą Ci, na czym polega ta praca.

W trakcie studiów możesz także zapisać się na kurs samodzielnego księgowego. Przekonasz się, że program studiów umożliwia nie tylko zdobycie kompetencji zawodowych, ale także uczy jak w przyszłości wykorzystać swoje mocne strony w pracy. Kończąc kurs, wzbogacisz swoje absolwenckie CV i zaczniesz pracę.

Jako absolwent studiów o specjalności Zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie będziesz mieć kompleksową wiedzę z zakresu ekonomicznych, prawnych i społecznych podstaw funkcjonowania przedsiębiorstwa, a ponadto będziesz:

  • wiedzieć, jak sprawnie zarządzać małym, średnim i dużym przedsiębiorstwem,
  • wiedzieć, jak przeprowadzać analizę oraz ocenę sytuacji finansowej małych, średnich i dużych podmiotów gospodarczych,
  • rozumieć istotę strategii i polityki finansowo-podatkowej prowadzonej przez przedsiębiorstwa.

Jeśli to wszystko pokrywa się z Twoimi oczekiwaniami, serdecznie zapraszamy Cię na studia I stopnia na specjalności Zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie na kierunku Finanse i rachunkowość.

Partnerzy specjalności Zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie

Studenci kierunku Finanse i rachunkowość, w ramach realizowanego programu nauczania, mają możliwość ukończenia zintegrowanego kursu na samodzielnego księgowego oraz certyfikowanego kursu księgowości zorganizowanego we współpracy przez partnera naszej Uczelni – Akademię Prawa Pracy i Rachunkowości „CEDOZ”.

zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie

W UTH podążamy za systematycznie zmieniającym się rynkiem i jego wymaganiami i chcemy na bieżąco uatrakcyjniać swoją ofertę edukacyjną m.in. poprzez współpracę z najlepszymi w tej branży. Decydując się na studia u nas, zyskujesz pewność udziału w stażach, praktykach czy też wizytach studyjnych w przedsiębiorstwach i firmach z branży finansowej, dzięki czemu poznasz swoje przyszłe zajęcie od praktycznej strony.

Plan studiów

Podczas studiów na specjalności Zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie będziesz zajmować się szerokim spektrum tematów z obszaru finansowo-biznesowego, który obejmuje m.in. księgowość, analizę bilansu, prawo gospodarcze i podatkowe. W czasie nauki na studiach licencjackich dowiesz się, jak wygląda zarządzanie budżetem w firmach i jakie są wzajemne powiązania administracji, ekonomii i biznesu rozpatrywane w kontekście sektora finansowego.

Struktura studiów jest taka sama jak na innych specjalnościach na kierunku Finanse i rachunkowość. Studia stacjonarne trwają 6 semestrów, a niestacjonarne 7. Absolwent uzyskuje tytuł licencjata i posiada odpowiednie przygotowanie do podjęcia studiów magisterskich.

Przedmioty realizowane w ramach tej specjalności mogą ulec zmianie, ponieważ są one na bieżąco dostosowywane do potrzeb rynku pracy. W poprzednich semestrach przedmioty, które zostały zrealizowane to:

  • Podstawy ekonomiczne i prawne funkcjonowania przedsiębiorstwa,
  • Zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem,
  • ZiFwP - analiza krytycznych przypadków,
  • Audyt finansowy,
  • Kryzysy i cykle gospodarcze,
  • Zarządzanie podatkami,
  • Gospodarka regionalna i lokalna,
  • Rola menedżera w zarządzaniu przedsiębiorstwem,
  • Finanse międzynarodowe,
  • Polityka gospodarcza.

Perspektywy po studiach

W centrum zainteresowania programu nauczania znajduje się złożoność gospodarki finansowej, którą w trakcie studiów będziesz badać pod różnymi kątami. Jako absolwent specjalności Zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie zdobędziesz doskonałe przygotowanie do realizacji zadań administracyjnych w zakresie zarządzania finansami publicznymi i prywatnymi. Studia dadzą Ci niezbędną wiedzę specjalistyczną, do podjęcia pracy w dziale planowania finansowego małych, średnich i dużych przedsiębiorstw na stanowisku menedżerskim, a także jako niezależny konsultant finansowy lub certyfikowany księgowy. Swoje umiejętności możesz także, wykorzystać prowadząc własną prawno-finansową działalność gospodarczą.

FAQ

Czy mogę studiować Zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie bez wcześniejszej wiedzy?

Oczywiście, że tak. Ważne jest to, czy masz odpowiednie predyspozycje oraz czy temat finansów w ogóle Cię interesuje. Jeśli matematyka, analityka i umiejętności organizacyjne to Twoje mocne strony, na pewno dobrze poradzisz sobie na studiach z zarządzania przedsiębiorstwem. W przypadku braku podstaw pomogą Ci również zajęcia wyrównujące wiedzę, które organizowane są dla osób chcących przypomnieć sobie podstawy tej dziedziny wiedzy.

Jakie cechy charakteru powinien mieć specjalista od zarządzania i finansów?

Najlepsi eksperci w tej dziedzinie to osoby, które oprócz wiedzy zdobytej na studiach interesują się gospodarką i polityką, naukami społecznymi i prawem. Dodatkowo mają umiejętności miękkie, takie jak  zdolność nawiązywania kontaktów z ludźmi czy umiejętność myślenia w kategoriach handlowych. Ważne cechy charakteru to spostrzegawczość, wyobraźnia i myślenie twórcze, dokładność, a także ciekawość i niezależność. Powinieneś być również odpowiedzialny, w końcu to od Ciebie będzie zależało wiele decyzji wpływających na działanie i finanse przedsiębiorstw.

Gdzie mogę pracować po Zarządzaniu i finansach w przedsiębiorstwie?

Mając dyplom licencjata, możesz zapewniać wsparcie biznesowe przedsiębiorstwom, a także bankom, firmom ubezpieczeniowym oraz innym dostawcom usług finansowych. Możesz także pracować jako samodzielny doradca finansowy, którego zadaniem będzie szeroko rozumiane zarządzanie budżetem klienta, obejmujące takie zadania, jak przygotowanie bilansów, sporządzanie prognozy finansowych, kalkulacja ryzyka. Wreszcie legitymując się kompleksową wiedzą z zakresu zarządzania i finansów możesz postawić pierwsze kroki w działach kierowniczych przedsiębiorstw, gdzie będziesz zajmować się analizą i tworzeniem koncepcji rozwoju. Pamiętaj jednak, że to tylko przykłady ewentualnej pracy, tak naprawdę mając odpowiednie wykształcenie, możesz pracować na wielu innych stanowiskach, które dotyczą zarządzania i finansów w niemal każdej branży.

 

Umiejętne poruszanie się w świecie podatków, przepisów prawnych i finansów daje istotną przewagę w świecie biznesu. Obecnie pracodawcy mają konkretne oczekiwania wobec kandydatów na stanowiska w tym sektorze gospodarki. Nowoczesnym firmom z branży finansowej zależy na budowaniu zespołów wysoko wykwalifikowanych specjalistów, a wiedza zdobyta na specjalności daje jak najlepsze przygotowanie do przyszłej pracy. Chętnie podzielimy się z Tobą wiedzą.

REKRUTACJA Agnieszka Bliszczak

Agnieszka Bliszczak

tel. (22) 262 88 88,

rekrutacja@uth.edu.pl

Zapisz się!