Wybierz, gdzie chcesz studiować: Kampus Jagiellońska lub Kampus Jerozolimskie.

Studia I stopnia

Jeśli lubisz liczby, a twój umysł widzi w nich coś więcej, czytaj dalej.

W odróżnieniu od sprzedaży, marketingu czy reklamy, które dążą do osiągnięcia zamierzonego celu, rachunkowość ten cel wyznacza. W oparciu o kalkulację wynikającą z syntezy czynników rynkowych, poziomu kosztów, prognoz zysku i innych danych, rachunkowość buduje przed przedsiębiorcą obraz zimnej analizy, czy projekt jest rentowny czy nie. Na podstawie „słupków” podejmowane są decyzje kierunkujące dalsze działania przedsiębiorstwa. W zależności do oczekiwań i faktycznej sytuacji firmy, osoba odpowiedzialna za księgi, szuka, sprawdza i dopasowuje instrumenty finansowe, mające pomóc w zaistniałych okolicznościach np. powiększyć zysk, obniżyć podatki, uzyskać dodatkowe ulgi. Współpracuje, więc blisko z zarządem, oraz ma duży wpływ na rozwój organizacji.

Jeśli chcesz:

  • Potrafić zarządzać przedsiębiorstwem oraz jednostką samorządową,
  • Znać systemy i strategie podatkowe,
  • Umieć sporządzać i czytać sprawozdania finansowe,
  • Wiedzieć jak rozpoznać sytuacje kryzysowe i dobrać sposoby minimalizowania ich wpływu na kondycję podmiotu gospodarczego.

Jeśli tak, studia I stopnia na specjalności Rachunkowość finansowa i zarządcza są skrojone pod Ciebie. Studia realizowane są na Wydziale Zarządzania i Logistyki na kierunku Finanse i rachunkowość.

Swoje umiejętności będziesz mógł wykorzystać:

  • świadomie, prowadząc swój biznes od strony księgowej,
  • podejmując pracę w biurze rachunkowym, w firmach doradztwa biznesowego, podatkowego, działach finansowych/księgowych jednostek prywatnych i budżetowych.

Pamiętaj: Poza najmniejszymi firmami gdzie szef zajmuje się wszystkim sam, wszyscy korzystają z usług księgowych.

Agnieszka Bliszczak

Agnieszka Bliszczak

tel. (22) 539 19 19,

rekrutacja@uth.edu.pl