Baza dydaktyczna

Kampusy UTH to nowoczesna baza dydaktyczna: 9000 m2 powierzchni, wygodne aule i sale wykładowe, pracownie językowe i laboratoria komputerowe wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt i oprogramowanie. Pomieszczenia w których odbywają się wykłady, konferencje oraz seminaria są w pełni klimatyzowane i przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Studiujący mają do dyspozycji bibliotekę oraz czytelnię w dwóch kampusach wyposażone w elektroniczne katalogi i bazy danych. Do dyspozycji studentów są również liczne stanowiska komputerowe rozmieszczone w obiekcie oraz dostęp do sieci bezprzewodowej. W budynkach znajdują się punkty kserograficzne. Studenci mogą zamówić domowe obiady oraz kupić gorące i zimne kanapki, słodycze, wypić kawę lub herbatę w punktach gastronomicznych. Przed budynkami znajdują się duże parkingi z monitoringiem, na których studenci mogą bezpiecznie pozostawić swoje samochody.

Kampus Jagiellońska

W siedzibie głównej mieszczącej się przy ul. Jagiellońskiej 82F Uczelnia dysponuje nowoczesnym i przestronnym budynkiem dydaktycznym. Budynek o podwyższonym standardzie z pełną klimatyzacją i rozwiniętą siecią internetową daje możliwość komfortowego prowadzenia zajęć. Obiekt posiada udogodnienia dla studentów niepełnosprawnych. Zajęcia prowadzone są w przestronnych salach wykładowych z pełną obsługą multimedialną, a sale komputerowe wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt komputerowy i tablice interaktywne zapewniające studentom dostęp do najnowszych rozwiązań informatycznych.

Bazę dydaktyczną Uczelni w głównym budynku dydaktycznym tworzy:

 • 5 sal audytoryjnych na ponad 120 miejsc każda, z pełnym wyposażeniem w środki multimedialne,
 • 2 sale na ponad 80 miejsc każda, z pełnym wyposażeniem multimedialnym,
 • 9 sal dydaktycznych na 40-60 miejsc,
 • 4 sale językowe na 20-40 miejsc,
 • 4 laboratoria komputerowe, każda z 23 stanowiskami komputerowymi pracującymi, z pełnym oprogramowaniem i dostępem do Internetu. Ponadto, wszystkim studentom zapewniono na miejscu bezprzewodowy dostęp do Internetu,
 • biblioteka wraz z czytelnią,
 • siłownia i sala gimnastyczna.

W drugim budynku, sąsiadującym bezpośrednio z siedzibą, znajdują się: aula na ponad 400 miejsc, sala audytoryjna na 80 miejsc z pełnym zapleczem (multimedialnym i socjalnym) oraz specjalistyczne laboratoria utworzone na potrzeby kształcenia na Wydziale Inżynieryjnym.

W bezpośrednim sąsiedztwie budynków położony jest parking na 170 stanowisk, do dyspozycji studentów i pracowników.

Kampus Jerozolimskie

W budynku przy Al. Jerozolimskich 200 Uczelnia dysponuje nowoczesnym obiektem z wygodnymi salami dydaktycznymi wyposażonymi w sprzęt multimedialny. Pomieszczenia, w których odbywają się wykłady, konferencje oraz seminaria są w pełni klimatyzowane i przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Studiujący mają do dyspozycji bibliotekę oraz czytelnię wyposażoną w elektroniczne katalogi i bazy danych. Do dyspozycji studentów są również liczne stanowiska komputerowe rozmieszczone w obiekcie oraz dostęp do sieci bezprzewodowej. W budynku znajdują się dwa punkty kserograficzne. Przed budynkiem znajduje się duży parking z monitoringiem do dyspozycji studentów i pracowników.

Proces dydaktyczny realizowany jest w:

 • 3 aulach (odpowiednio 252,177 i 166 miejsc),
 • 2 salach wykładowych na ponad 100 miejsc,
 • 3 salach na około 60 miejsc,
 • 7 salach na około 40 miejsc,
 • 3 pracowniach komputerowych (po 22 stanowiska w każdej).

Aule i duże sale wykładowe wyposażone są w rzutniki multimedialne, a wszystkie w rzutniki pisma oraz sprzęt audiowizualny.

Uczelnia dysponuje też zapleczem gastronomicznym (2 bufety), a na użytek studentów zostały wstawione automaty do wydawania napojów gorących oraz automaty do wydawania napojów chłodzących.

Infrastruktura Uczelni jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Studenci niepełnosprawni ruchowo mają do dyspozycji windy. Drzwi na piętrach oraz drzwi windy dostosowane są do rozmiarów wózków inwalidzkich. W ogólnodostępnych toaletach o odpowiednio zwiększonej powierzchni zainstalowano pomocnicze uchwyty. Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych ruchowo znajdują się przed budynkiem.

Posiadana przez Uczelnię infrastruktura dydaktyczna zapewnia prawidłową realizację procesu kształcenia przy zachowaniu wymogów dotyczących jego jakości.

Uczelnia kładzie szczególnie duży nacisk na przygotowanie studenta do sprawnego funkcjonowania w nowoczesnym społeczeństwie informacyjnym. Posiadamy nowocześnie wyposażone laboratoria komputerowe włączone w akademicką sieć komputerową. Studenci mają również możliwość korzystania z ogólnodostępnych stanowisk komputerowych z podłączeniem do Internetu. Dostęp do sieci znajduje się w czytelni bibliotecznej oraz na korytarzach Uczelni. Dodatkowo w wyznaczonych na Uczelni miejscach zapewniony jest bezprzewodowy dostęp Wi-Fi do sieci Internet.