Przejdź do treści
Tytuł, który uzyskasz: licencjat na kierunku Zarządzanie
Typ studiów i czas trwania: stacjonarne (6 semestrów) i niestacjonarne (6 semestrów)

Project Management – studia I stopnia w języku polskim

Jeśli na swój rozwój patrzysz jak na projekt, który wymaga konsekwentnej realizacji, studia o specjalności Project Management będą jednym z kroków milowych, dzięki którym osiągniesz założone cele.

Project Management nie bez powodu nazywany jest zawodem XXI wieku. Coraz większa liczba przedsiębiorstw zamienia tradycyjne struktury i modele biznesowe na działanie skoncentrowane na projektach. Projektowe podejście do zarządzania coraz częściej funkcjonuje jako standardowy proces działania w wielu branżach, a jego obecność można zauważyć zarówno w korporacjach, jak i małych przedsiębiorstwach. Zmiany zachodzące w wewnątrz przedsiębiorstw kreują zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają umiejętności z zakresu efektywnego zarządzania pracą zespołów projektowych. Jeśli czujesz, że to coś dla Ciebie, sprawdź studia licencjackie na specjalności Project Management.

Jaką wiedzę zdobędziesz studiując na specjalności Project Management?

Praca w charakterze Project Managera wymaga interdyscyplinarnych umiejętności. To osoby na tych stanowiskach są odpowiedzialne za kwestie związane z organizacją prac nad określonym projektem, dbanie o finansowe aspekty projektów, komunikację i motywację specjalistów itd. Studiując specjalność Project Management pierwszego stopnia zdobędziesz umiejętności z wszystkich tych obszarów. Posiądziesz nie tylko teoretyczną wiedzę z zakresu kierowania projektami, ale także kompetencje, ułatwiające wykonywanie zawodu w praktyce. Ponadto, dowiesz się jak skutecznie budować zespół projektowy, a następnie nim kierować, poznasz klucz do efektywnej komunikacji zarówno ze współpracownikami, jak również interesariuszami. Dzięki temu będziesz w stanie budować swój własny potencjał jako lidera zespołu. Zdobyte umiejętności z zakresu planowania, realizacji, kontroli oraz finansowania projektów pomogą Ci w przyszłej pracy radzić sobie z trudnościami na każdym etapie realizacji projektu.

Studia licencjackie z zarządzania projektami to świetny wybór dla osób, które po ukończeniu studiów planują rozpocząć karierę jako:

 • Project Manager,
 • Specjalista ds. zarządzania projektami,
 • Specjalista w zespole projektowym,
 • Właściciel działalności gospodarczej,
 • Manager średniego szczebla.

W ofercie Uczelni Techniczno-Handlowej znajdują się również studia magisterskie z tego obszaru, dzięki którym możesz kontynuować swoją edukację.

Plan studiów z zarządzania projektami

Studia pierwszego stopnia na specjalności Project Management trwają 6 semestrów, a studenci mogą wybrać tryb stacjonarny lub niestacjonarny. W obu trybach zajęcia odbywają się w Warszawie na Wydziale Zarządzania i Logistyki.

Komunikatywność, efektywne planowanie budżetu, zarządzanie zespołem czy radzenie sobie z ryzykiem to zaledwie część umiejętności poszukiwanych na stanowisku w zakresie Project Management. Studia licencjackie przygotowują absolwentów zarówno pod kątem zawodu, jak i dalszej edukacji w tym kierunku. Program studiów jest stale dostosowywany do panujących realiów, wliczając w to dostępne narzędzia, stan wiedzy oraz potrzeby na rynku pracy.

Do przedmiotów, które znajdziesz na specjalności Project Management należą:

 • zarządzanie cyklem życia projektu,
 • zarządzanie jakością i efektywnością projektu,
 • budżetowanie i kontrola realizacji projektu,
 • zarządzanie zespołem projektowym,
 • lider zespołu projektowego,
 • zarządzanie ryzykiem i zmianami w projekcie.

Project Manager licencjat – perspektywy po studiach

Project Management studia licencjackie to idealny wybór dla osób, które chcą stać się liderami, zarządzać zespołami złożonymi ze specjalistów i inspirować je do pokonywania kolejnych wyzwań. Specjalność zarządzanie projektami otwiera przed absolwentami niemal każdą branżę, jako że obecnie coraz więcej firm oraz organizacji pracuje w oparciu o podejście projektowe.

Absolwenci specjalności zostaną przyjęci ze szczególnie otwartymi rękami w branżach takich jak:

 • IT – jako specjalista ds. zarządzania wdrożeniem technologii,
 • Marketing – jako account manager,
 • Edukacja – jako specjalista ds. zarządzania projektami edukacyjnymi,
 • E-commerce – jako specjalista ds. zarządzania procesami sprzedażowymi.

To tylko niektóre z możliwości zawodowych. Biorąc jednak pod uwagę tylko wskazane wyżej branże, wyraźnie widać,  że specjalista ds. zarządzania projektami to jeden z najdynamiczniej rozwijających się zawodów. Istotna jest również elastyczność tej profesji. Jeśli interesujesz się nowymi technologiami z łatwością odnajdziesz się kierując pracą zespołów IT – programistów, grafików, pozycjonerów itd. Jeśli Twoją pasją jest marketing – możesz kierować zespołami, które projektują i realizują kampanie reklamowe. Jak więc widzisz, ukończenie specjalności zapewnia Ci narzędzia, które możesz wykorzystać zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Dzięki temu przyszła praca nigdy nie będzie nudna, a członkowie Twojego przyszłego zespołu będą mogli czerpać od Ciebie prawdziwą pasję.

Studia na UTH zapewnią Ci start na rynku pracy z szerokim zapleczem kompetencyjnym. Dzięki temu będziesz w stanie efektywnie planować projekty, a następnie kierować nimi oraz zespołem projektowym, prowadząc go do sukcesu.

FAQ

Gdzie studiować zarządzanie projektami?

Wybór studiów to trudna decyzja, którą musisz dobrze przemyśleć. Każda uczelnia prowadzi tok studiów w inny sposób, ma inne sylabusy oraz sposób prowadzenia zajęć. Decydując się na konkretną uczelnię, powinieneś zwrócić uwagę na kwestie takie jak: nauczane przedmioty, nacisk na praktyczne umiejętności, kadra dydaktyczna, wśród której powinny być również osoby na co dzień zajmujące się danymi dziedzinami.

Ponadto duże znaczenie ma sama lokalizacja uczelni. Zarządzanie projektami to metoda organizacji pracy, która ma zastosowanie w wielu firmach, ale wśród nich prym wiodą duże korporacje. Nauka w stolicy zapewnia więc dostęp do szerokich możliwości praktyk w instytucjach i firmach, które są tutaj zlokalizowane. Kształcenie w Warszawie to także możliwość nauki od dydaktyków i praktyków z dużym doświadczeniem naukowym oraz komercyjnym.

Ostatnim elementem, który ma również spore znaczenie, jest ogólna renoma uczelni i jej zaplecze dydaktyczne. Wybierając UTH masz pewność studiowania w nowoczesnych warunkach oraz możesz łączyć studia z pracą zawodową i zdobywaniem doświadczenia.

Czym zajmuje się specjalista ds. zarządzania projektami?

Zawód specjalisty ds. zarządzania projektami obejmuje obowiązki takie, jak samodzielne opracowanie, realizacja i prowadzenie projektów. Co to oznacza w praktyce? Osoba piastująca to stanowisko jest odpowiedzialna za organizację działań zespołu pracującego nad określonymi zadaniami. Do jej kompetencji należy określanie zadań i harmonogramu ich wykonania, przypisywanie specjalistów, którzy je zrealizują, nadzór nad poprawnością ich wykonania, rozwiązywanie ewentualnych problemów, które pojawiają się podczas realizacji projektu, pilnowanie finansów, kontakt z klientem i wprowadzanie bieżących zmian w zakres prac. Poza zadaniami organizacyjnymi dobry Project Manager powinien również inspirować i motywować swój zespół. Być liderem, który wyznacza drogi działania.

Zależnie od branży, projekty, nad którymi będziesz pracować, mogą być różne np. finansowe, informatyczne, usługowe czy telekomunikacyjne. Wszystko zależy od tego, w jakim zakresie czujesz się najlepiej.

W Uczelni Techniczno-Handlowej przygotowujemy przyszłych specjalistów ds. zarządzania projektami, w sposób, który pozwala im osiągać wysoką efektywność oraz etykę pracy. Przygotowanie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne stanowi idealne zaplecze podczas poszukiwania pracy w zawodzie. Jeśli więc chcesz nauczyć się, jak zarządzać projektami i kierować zespołem projektowym, studia licencjackie na specjalności Project Management są właśnie dla Ciebie!

Co robić po studiach Project Management?

Studia na specjalności Project Management w UTH zapewniają wiedzę i umiejętności, które mogą być wykorzystane w różnych dziedzinach i branżach w zależności od indywidualnych zainteresowań absolwentów. Podczas studiów poznasz metody zarządzania projektami oraz tajniki komunikacji, które będziesz mógł wcielić w życie w dziedzinach, które Cię interesują, np. branży IT, marketingu, edukacji itd. Wszystko zależy więc od Ciebie. Jeśli zdecydujesz się na studia z zarządzania projektami, masz duże pole manewru kształtowania swojej ścieżki zawodowej. Otrzymujesz komplet umiejętności, który otworzy Ci drzwi kariery do wielu branż.

REKRUTACJA Agnieszka Bliszczak

Agnieszka Bliszczak

tel. (22) 262 88 88,

rekrutacja@uth.edu.pl

Zapisz się!