Przejdź do treści

Aktualności

Bieg Erasmusa

Zapraszamy już 24 lipca na VI edycję Biegu Erasmusa+. Startujemy o godzinie 12:00.

Po dwóch latach rywalizacji zdalnej wracamy do biegów bezpośrednich. Bieg Erasmus+ to bieg, który od lat znajduje się w kalendarzu entuzjastów biegania.  Tym razem będziemy rywalizować w sztafetach na dystansie 10 km, na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Mamy nadzieję, iż tegoroczna trasa sprzyjać będzie dobrym wynikom i ustanawianiu rekordów życiowych.
Dołącz do naszego wydarzenia i baw się razem z nami.

info:

https://erasmusplus.org.pl/bieg-erasmusa

wideokonferencja - Wietnam

Drodzy Studenci,

W środę , 15.06 o godz 9.15, odbędzie się wideo-prezentacja i seminarium uniwersytetu UEL w Wietnamie, na którym przedstawiciele uczelni przedstawią uniwersytet, kraj i możliwości przyszłej współpracy.  Osoby zainteresowane mogą dołączyć do seminarium online:


Dołącz do spotkania Zoom
https://us04web.zoom.us/j/3200594968?pwd=bHlOeHB5c3ZjZDh4SjdBdWdUU0JJZz09

Identyfikator spotkania: 320 059 4968
Kod dostępu: 333

Co studenci programu Erasmus mówią o naszej UTH?
Ruszyła rekrutacja na wyjazdy studenckie w ramach Erasmus+ w semestrze letnim!

Drodzy Studenci,

Zapraszamy na zagraniczne uczelnie w ramach Erasmusa.  Chcąc ubiegać się o wyjazd z E+ w semestrze letnim 2021-22, należy złożyć swój wniosek przed zakończeniem pierwszego etapu rekrutacji czyli do 15.11.2021.

Rekrutacja na praktyki trwa w sposób ciągły.

Bilbao: Erasmus+ okiem studenta UTH 2021

Studentka na kierunku Finanse i rachunkowość skorzystała z oferty programu Erasmus+ w UTH i wyjechała na studia do Kraju Basków. Przedstawiamy relację Urszuli z wyjazdu na Półwysep Iberyjski.

Przeczytaj pełną relację i zobacz zdjęcia - tutaj -

Pożegnanie grupy Studentów kończących pobyt na UTH

Kilka dni temu pożegnaliśmy grupę wspaniałych Studentów goszczących na Naszej Uczelni w semestrze letnim.  Dziękujemy i życzymy samych sukcesów i miłych wspomnień z pobytu w Warszawie! :)

Spotkanie integracyjne dla studentów

Erasmus+ to nie tylko nauka, ale również spotkania z fantastycznymi ludźmi, poznanie nowych kultur, wymiana doświadczeń. Przeczytajcie kilka słów od Piotra Kaźmierczaka - Koordynatora Erasmus+ w UTH - o ostatnim spotkaniu studentów: "Zorganizowałem event integracyjny dla Erasmusów i naszych studentów. Tym razem, korzystając z pięknej pogody, pojechaliśmy na przejażdżkę turystyczną z anglojęzycznym przewodnikiem na elektrycznych Segwayach. Frajda była duża i wszystkim bardzo się spodobało. Potem, tradycyjne poszliśmy na pierogi i bigos do Zapiecka".

TeV Bieg Erasmusa+ 24 września 2021

„Bijemy rekord Polski!” to hasło kolejnej edycji biegu, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Wydarzenie, organizowane po raz piąty, ponownie odbędzie w formule zdalnej.    24 września 2021 r. w całej Polsce staną do rywalizacji 4-osobowe drużyny, których celem będzie jedno: przebiec w 60 minut, w dowolnym miejscu, łącznie jak najdłuższy dystans. W tym roku Narodowa Agencja poszerza formułę o możliwość startu pojedynczych osób, które zostaną losowo połączone w sztafety z innymi indywidualnymi biegaczami.

W tegorocznej edycji, wspólnymi siłami, pobijemy rekord Polski w kategorii „najwięcej osób, które wzięło udział w wirtualnym biegu w ciągu 24 godzin”. Dołącz do naszego biegu i pomóż nam ustanowić nowy rekord!

Pierwsze 100 szkół, które zarejestrują drużyny, otrzyma zestawy sprzętu sportowego! Natomiast do pierwszych 200 zarejestrowanych drużyn zostaną wysłane pakiety biegowe zawierające odzież sportową i medale!

Zapraszamy do rejestracji na stronie: zapisy.sts-timing.pl/754/strona/ oraz do śledzenia komunikatów na stronie: erasmusplus.org.pl/bieg-erasmusa

Europejski Tydzień Młodzieży

Nasza przyszłość jest w naszych rękach!

Weź udział w Europejskim Tygodniu Młodzieży i przekonaj się, że to nie tylko pusty slogan, wymyślony przez dorosłych. Z nami uwierzysz, że masz realny wpływ na otaczający Cię świat.

W ostatnim tygodniu maja czekają na Ciebie inspirujące warsztaty, rozmowy na palące tematy i spotkania, które mogą zmienić życie. Zupełnie bezpłatnie (i nie ruszając się z domu!) możesz stać się częścią jednego z największych międzynarodowych wydarzeń dla młodych ludzi, organizowanego przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności z inicjatywy Komisji Europejskiej.

Podczas 10. edycji Europejskiego Tygodnia Młodzieży skupimy się przede wszystkim na: ekologii, cyfryzacji, wolontariacie i wykluczeniu społecznym.

Przekonaj się, ile możliwości czeka na Ciebie w Europie, poznaj nowych przyjaciół i zaangażuj się w ciekawe projekty. Znajdź coś dla siebie:

  • Turniej gamingowy
  • Set DJ MariaBros
  • Wymiany młodzieżowe krok po kroku
  • Debata z decydentami
  • LIVE: podróże w trybie eco

Kogo zapraszamy?

Aktywistów, którzy chcą poruszać ważne społecznie kwestie. Marzycieli, którzy wierzą, że mogą zmienić świat. I wszystkich tych, którzy dopiero szukają swojej drogi w życiu – mamy dla Ciebie dużo drogowskazów, dzięki którym odnajdziesz właściwy szlak.

 

Więcej informacji i program wydarzenia:

 

https://etm.frse.org.pl/etm-2021/