Ponad miliard aut – dokładnie tyle przemieszcza się po naszej planecie. 1/6 populacji ludzkiej korzysta ze środków lokomocji. Użytkownicy są różni, jednak możemy wyróżnić trzy grupy. Jedni korzystają z samochodu na co dzień nie przywiązując do niego zbytniej uwagi, a gdy coś się dzieje oddają pojazd do warsztatu. Drudzy z kolei lubią odpicować swoją „furę”, lecz za pomocą cudzych rąk, nie brudząc własnych. Trzecia grupa to ludzie znający mechanikę na wylot. Dzięki nim dwie poprzednie grupy mogą korzystać ze swoich czterech kół. Jeśli chciałbyś należeć do tej ostatniej grupy, umieć rozłożyć samochód na części pierwsze, podrasować osiągi oraz mieć pojęcie o szeregu kwestii związanych bezpośrednio z motoryzacją, cieszymy się, że czytasz te słowa.

Jeśli chcesz:

  • poznać najnowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjne współczesnych napędów pojazdów samochodowych, w tym możliwości napędów hybrydowych, rozwiązania układów zasilanych paliwami gazowymi, czy wodorowymi,
  • poznać najnowsze rozwiązania układów sterowania współczesnym samochodem,
  • poznać najnowsze rozwiązania konstrukcyjne nadwozia i podwozia, w tym systemy inteligentnego zarządzania pojazdem,
  • praktycznie wykorzystywać technologie zwiększające osiągi współczesnych pojazdów, jak również poprawiające własności ekologiczne.

Odpowiedź brzmi - tak? Zapraszamy Cię serdecznie na studia inżynierskie na specjalności Budowa i tuning samochodów.

Absolwent uzyskuje tytuł zawodowy inżyniera w zakresie transportu oraz będzie posiadał dobre przygotowanie do podjęcia studiów magisterskich.

Studia stacjonarne trwają 7 semestrów.

Studia niestacjonarne trwają 8 semestrów.

Jak mogę wykorzystać swoje umiejętności?:

Wiedza i umiejętności nabyte podczas  tych studiów dadzą realne możliwości podjęcia pracy w różnych rolach w obszarze motoryzacji:

  • w autoryzowanych stacjach serwisowych,
  • w stacjach badania pojazdów,
  • w niedużych warsztatach świadczących wyspecjalizowane usługi,
  • w firmach zajmujących się marketingiem motoryzacyjnym,
  • jako dziennikarz w mediach motoryzacyjnych.

Co nas wyróżnia?:

Specjalność Budowa i tuning samochodów realizujemy we współpracy z Instytutem Transportu Samochodowego, Przemysłowym Instytutem Motoryzacji oraz firmą specjalizującą się w elektronice samochodowej oraz zaawansowanych układach wtryskowych - Unitronic.

Pamiętaj: Jeśli złapiesz bakcyla i będziesz rozwijał swoją pasję, świat motoryzacji oferuje masę kreatywnych zajęć. Wystarczy popatrzeć na różnorodność rozwiązań pokazywanych w telewizji. Jest to w dużej mierze kwestia pomysłu na siebie.

 

W ramach projektu „Nowoczesny Inżynier Transportu - dostosowanie programu kształcenia na Wydziale Inżynieryjnym na Kierunku Transport”, zwiększymy kompetencje studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych z naboru 2017/2018.

Projekt przewiduje włączenie pracodawców w przygotowanie, zmodernizowanie i dostosowanie programu kształcenia na kierunku Transport, modernizację sylabusów, doposażenie biblioteki o pozycje literatury branżowej wskazane przez pracodawców, przygotowanie specjalistycznych instrukcji do ćwiczeń laboratoryjnych.

Dodatkowo, aby studenci mogli zdobyć praktyczną wiedzę UTH zakupi sprzęt do Laboratorium Nowoczesnych środków transportu.

Więcej informacji na stronie projektu <kliknij tutaj>

Eliza Kotomska

Eliza Kotomska

tel. (22) 262 88 88,

rekrutacja@uth.edu.pl