„Studenci idą w kamasze”

w_kamasze

Studenci idą w kamasze

„Żyjemy w niespokojnym świecie, gdzie głównym zagrożeniem dla człowieka jest drugi człowiek. Od wybuchu konfliktu za naszą wschodnią granicą, a także eskalacji przemocy na Bliskim Wschodzie oraz w całej Europie niczego nie można dziś być pewnym. Paradoksalnie zagrożenie ze strony Rosji oraz islamskiego terroryzmu spowodowały, że coraz więcej młodych ludzi, w tym również studentów, decyduje się na odbycie profesjonalnych szkoleń wojskowych nie tylko z pobudek patriotycznych czy poczucia obowiązku, ale również w trosce o swoją zawodową przyszłość. Takie przeszkolenie militarne bardzo często pomaga studentom w późniejszym ubieganiu się o pracę w służbach mundurowych".

Studencka dola i niedola

„Jeżeli uważasz drogi studencie, że akademicki żywot w dzisiejszych czasach jest trudny i wymagający zarówno pod względem intelektualnym, jak i finansowym, a zdobycie dyplomu ukończenia wyższej uczelni wymaga nie lada poświęcenia i samozaparcia, powinieneś podziękować opatrzności, że nie było Ci dane żyć i studiować kilka wieków temu".

Te i inne wpisy naszego wykładowcy można znaleźć na blogu natemat.pl

Zapraszamy do czytania i komentowania