Prof. Sułek gościem panelu w Berlinie

9 września br. profesor Jerzy Sułek wziął udział w międzynarodowym panelu dyskusyjnym zorganizowanym na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie, którego tematem przewodnim był „Wpływ Traktatu Dobrosąsiedzkiego RP-RFN z 1991 r. na stosunki polsko-niemieckie w Europie".

Organizatorem panelu był „Polski Uniwersytet Trzech Pokoleń" działający w Niemczech od 2013 r. pod patronatem Senatu RP. Partnerami Jerzego Sułka w dyskusji byli: Stefan Chwin – profesor Uniwersytetu Gdańskiego, znany współczesny pisarz polski, a także dr Johannes Bauch – były ambasador RFN w Polsce i Marcin Antosiewicz - stały korespondent TVP w Niemczech, jako moderator panelu.

Dyskusję poprzedził filozoficzny wykład prof. Chwina pt. „Bezsilność i odwaga”.

Cała impreza spotkała się z żywym odzewem berlińskiej Polonii, o czym świadczyła m.in. wysoka frekwencja, przebieg panelu oraz żywa dyskusja.