Absolwenci o UTH

Trzy lata spędzone w Uczelni (najpierw WSCiL, potem UTH) wspominam bardzo miło. W UTH wybrałam specjalność Międzynarodowa Współpraca Celna i się nie zawiodłam. Bardzo dobre warunki dydaktyczne, wyspecjalizowana kadra. Miło wspominam Panie dr Małgorzatę Chackiewicz i dr Izabelę Tymińską. Choć zawodowo od 6 lat jestem związana z branżą transportową i specjalizuję się w drogowym transporcie międzynarodowym rzeczy z krajów nienależących do Unii Europejskiej, to ukończony kierunek pomaga mi w pracy na co dzień. Wybór tego kierunku był trafny.

Wioleta Paprocka, absolwentka kierunku Stosunki Międzynarodowe w specjalności: Międzynarodowa Współpraca Celna, studia licencjackie, rok ukończenia 2014

 

Ukończyłam w UTH studia licencjackie na kierunku Zarządzanie, specjalizacja Psychologia w biznesie. Obecnie pracuje w firmie Hermes Energy Group S.A w dziale Marketingu. Te studia to była moja najlepsza decyzja! Odpowiednio wybrany kierunek studiów, pod kątem zapotrzebowania na rynku pracy, to podstawa. Podczas 3 lat studiów, nawiązałam nowe kontakty, wzięłam udział w szkoleniach organizowanych przez Akademickie Biuro Karier. Co jednak najważniejsze, zdobyłam wiedzę, którą wykorzystuję codziennie w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Te studia otworzyły mi wiele drzwi i dały szansę na rozwój. Pamiętajcie, najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie, a te studia były z pewnością najlepszym tego przykładem.

Ewelina Furtak, absolwentka studiów I stopnia kierunku Zarządzanie, spec. Psychologia w biznesie,, rok ukończenia 2014

 

Okres poświęcony edukacji w UTH wspominam niezwykle miło. Był to czas, kiedy pod bacznym okiem kadry naukowej miałam przyjemność poszerzać własne horyzonty, poznawać, co jeszcze niewiadome, sprawdzać swoje umiejętności i nabyte kompetencje. 5 lat, które spędziłam na uczelni w znacznym stopniu znalazły przełożenie na mój rozwój osobisty oraz wpłynęły na ukształtowanie ścieżki zawodowej. Z perspektywy czasu uważam, że wówczas podjęłam słuszną decyzję, z której do dziś dnia jestem w pełni usatysfakcjonowana.

Katarzyna Antoniak, absolwentka studiów I i II stopnia, kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne oraz absolwentka studiów podyplomowych Zarządzanie w strukturach bezpieczeństwa, rok ukończenia 2016

 

Spędziłam na Uczelni sporo czasu, zaczynając od studiów na kierunku psychologia, potem odbyłam staż na Uczelni, który wspominam bardzo dobrze, a potem dostałam umowę, dzięki czemu współpracowałam ze wspaniałymi ludźmi, który bardzo mile mnie przyjęli. Po ukończeniu szkoły, obronieniu tytułu magistra, pracowałam jeszcze na kampusie Jagiellońska w Biurze Projektów z Panią Julią - czas ten wspominam niezmiernie miło. Dodatkowo wróciłam na uczelnię na kurs z języka angielskiego (dofinansowany) jak i na studia podyplomowe, ale myślę, że to nie koniec :) Wykładowcy którzy utkwili mi w pamięci to m.in. niezapomniana dr Agnieszka Nowocień - wykłady jak i ćwiczenia wspominam fantastycznie, potrafiła zawsze zbudować ciepłą atmosferę i mocno zmotywować, oczywiście Ewa Wojtowicz - Dziekan psychologii, ale nie zapomnę również wykładów z zarządzania BHP, najlepiej wspominam Marcina Czechowskiego jak i oczywiście naszego opiekuna - Piotra Wielgosza (dużo rad w aktywnej pracy), a wykłady Piotra Dziadury były najlepiej ukazanymi ćwiczeniami (dwa w jednym) jakie mogły być! Same wspaniałe wspomnienia wiążę z Uczelnią WSZiP, jak i obecną UTH.

Malwina Zawadzka, absolwentka Psychologii, rok ukończenia 2014 oraz absolwentka studiów podyplomowych Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, rok ukończenia 2015

 

UTH to wyjątkowe połączenie kompetencji merytorycznych prezentowanych przez świetnych wykładowców z praktyką biznesową. Minęło już blisko 15 lat, a od tego czasu dzięki zdobytej wiedzy udało mi się rozwinąć, a dzięki obecnej współpracy z mBank S.A. rozwijać również talenty uczelniane w praktyce, czyli Państwa obecnych studentów. Gratuluję skutecznego łączenia praktyki z teorią.

Jan Ciesielski, absolwent studiów licencjackich na kierunku Zarządzanie i marketing, rok ukończenia 2003

 

Jestem absolwentką studiów magisterskich Wydziału Zarządzania i Logistyki, na kierunku: Logistyka międzynarodowa. Studia w 100 % spełniły moje oczekiwania. Kadra prowadząca zajęcia to wykwalifikowani ludzie, profesjonaliści znający się na swojej pracy i posiadający ogromną wiedzę. Są to ludzie, którzy w praktyce wykorzystywali, bądź wykorzystują wiedzę przekazywaną studentom. Dzięki temu pracuje w logistyce, na stanowisku Logistics Departament Managera. w firmie zajmującej się dystrybucją produktów ropopochodnych, chemicznych oraz nawozów sztucznych. Kolejnymi studiami, które podjęłam na UTH, to studia podyplomowe - Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Nie sposób opisać jak motywujące są. Polecam nie tylko osobom, które pracują lub zamierzają pracować w działach HR ale przede wszystkim, którzy potrzebują zmian w swoim życiu! :) Kadra prowadząca zajęcia, najlepsi specjaliści w swojej dziedzinie, najwyższy poziom wiedzy. Dzięki tym studiom podyplomowym mogę startować na wyższe stanowisko, w którym będę miała pod opieką ludzi, którymi będę zarządzać mając do tego odpowiednie kwalifikacje.

Karolina Kon-Cedrowska , absolwentka studiów magisterskich na kierunku Stosunki międzynarodowe oraz studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie zasobami ludzkimi, rok ukończenia 2015

 

NAJLEPSZA UCZELNIA W MIEŚCIE !! :)
Super wykładowcy, jeszcze lepsi ludzie tam studiujący!!
Najlepsze 4,5 roku w moim życiu - dużo nabytej wiedzy, super znajomości które przetrwały po dzień dzisiejszy, milion miłych wspomnień :) Jeżeli miałaby jeszcze raz podjąć decyzję o studiowaniu to na pewno wybrałabym tą Uczelnię bez wahania :)

Natalia Koza, absolwentka studiów licencjackich i magisterskich na kierunku Zarządzanie, rok ukończenia 2015

 

Ja chciałabym bardzo podziękować Pani Dr Agnieszce Nowocień, mojej promotorce, która była dla mnie nie tylko wsparciem i wykładowcą ale też osobą, która wierzyła w moje możliwości. Dzięki jej wsparciu i wiedzy, moja późniejsza kariera zawodowa nabrała tempa. Temat pracy magisterskiej, który razem z Panią Agnieszką wybrałam jest ze mną do dnia dzisiejszego i mogę go rozwijać.

Agata Kleczko, absolwentka studiów magisterskich na kierunku Zarządzanie, rok ukończenia 2014

 

Uczelnia przyjazna dla studenta. Wykładowcy mili i przyjaźni bez większych problemów idzie się z każdym porozumieć w każdej sytuacji, wychodzą na przeciw studentom. Dziękuję.

Magdalena Jaworska, absolwentka studiów licencjackich na kierunku Zarządzanie, rok ukończenia 2016

 

Jestem absolwentką studiów licencjackich na kierunku Administracja oraz magisterskich Zarządzanie w administracji. Wspominam uczelnie bardzo dobrze. Wszystkich wykładowców łącznie z wymagającym dr Żardeckim. Zarówno pracownicy administracyjni, jak i wykładowcy zawsze służyli pomocą, dobrą radą. Gdybym miała jeszcze raz podjąć decyzję o nauce w szkole wyższej na pewno nie zrezygnowałabym z Państwa uczelni.

Joanna Karpińska, absolwentka studiów licencjackich na kierunku Administracja oraz magisterskich na kierunku Zarządzanie, rok ukończenia 2015

 

9 lat temu ukończyłem Uczelnię im. Heleny Chodkowskiej i racji tej już wieloletniej perspektywy oraz z racji własnego doświadczenia życiowego chciałbym wskazać z szerokiego grona pedagogicznego 3 osoby, które w trakcie studiów ceniłem za ich wiedzę i umiejętność jej przekazania innym oraz ciągle pamiętam gdyż wiedzę tę wykorzystuję w praktyce: prof. Madej (miałem dwa przedmioty -cytuję nazwę z pamięci- Międzynarodowe czynniki produkcji oraz Korporacje gospodarcze), prof. Skrzypek (Rachunkowość finansowa a także Bankowość), prof. Kuc (Zarządzanie strategiczne, Kontroling oraz Systemy Kontroli). Nie wiem czy są oni nadal związani z Uczelnią, ale chciałbym przy okazji dostojnej już rocznicy - przypomnieć o znakomitych osobach!!! Dziękuję!

Tadeusz Gozdek, absolwent studiów magisterskich na kierunku Zarządzanie, rok ukończenia 2008

 

Z WSZiM, a potem WSZiP pamiętam wspaniałe przyjaźnie, świetny merytoryczny start w korporacyjne życie i taką organizację zajęć, która pozwalała na realizację swoich pasji i zdobywanie doświadczenia zawodowego w trakcie studiów.

Milena Stelmach-Poniatowska - absolwentka studiów licencjackich na kierunku Zarządzanie i marketing, rok ukończenia 2005, Obecnie Trade Marketing Manager w jednej ze znanych firm FMCG

 

Jestem absolwentką Uczelni Techniczno Handlowej (dawniej Wyższa Szkoła Zarządzania i Prawa im. H. Chodkowskiej) Wydziału Prawa i Administracji na kierunku prawo. Wiem, że dziś uczelnia nie oferuje już tego kierunku, niemniej jednak pozwolę sobie napisać kilka słów o okresie studiów. Wybrałam tę Uczelnię z uwagi na pozytywne opinie oraz wysokie miejsce w rankingu prywatnych uczelni w Polsce oferujących wskazany kierunek. Z perspektywy czasu uważam, że zarówno wybór tej szkoły jak i trybu studiów (zaoczny) był trafiony. Co prawda wymagają dużej samodzielności w nauce i poświęcenia wolnego czasu, jednak pozwalają na zdobywanie w tym samym czasie doświadczenia zawodowego, co jest znaczące na dzisiejszym rynku pracy. Mimo wymogu samodzielności w nauce, zawsze i w każdej sytuacji pomocni byli wykładowcy, którzy służyli nie tylko swoją wiedzą, ale także doświadczeniem. Ukierunkowywali naszą naukę tak aby nie była to tylko sucha teoria, ale także praktyka. Kontakt z nimi nie skończył się wraz z ukończeniem studiów, a utrzymuje się do dziś. Obecnie jestem aplikantką III roku aplikacji radcowskiej w OIRP w Warszawie oraz doktorantką Instytutu Nauk Prawych Polskiej Akademii Nauk. Myślę, że czas studiów, zdobyta tam wiedza, nabycie umiejętności znajdowania rozwiązań napotkanych problemów oraz łączenia i wykonywania wielu obowiązków jednocześnie (nauka, praca) znacząco przyczyniły się do mojego dalszego rozwoju osobistego, naukowego i zawodowego.

Aneta Piekut, absolwentka studiów magisterskich na kierunku Prawo, rok ukończenia 2014

 

W żołnierskich słowach mogę napisać, że ceniłam sobie zawsze spotkanie z praktyką, czyli doświadczonymi prawnikami, politykami czy urzędnikami np. z urzędu patentowego, a odbycie praktyki u Rzecznika Praw Obywatelskich nie stanowiło najmniejszego problemu. Dodam jeszcze, że uśmiech Pani Aldony w dziekanacie i Pań z biblioteki rozświetlał niejeden ponury dzień! Życzę dalszych sukcesów!!!

Paulina Stolarczyk, absolwentka studiów licencjackich na kierunku Administracja, rok ukończenia 2013